بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال ۲۰۱۸

بسیار سخت است که خودمان را با نرم افزار های تدوین یا ویرایش فیلم امروزه برروز نگه داریم.  سال گذشته (۲۰۱۷) شاهد محصولات جدید و بروز رسانی هایی بودیم که بیشتر حرفه ای را گیجب کرد.

اگر شما یکی از این حرفه ای ها هستید و نیاز به تصمیم گیری دارید، ما کار شما را راحت کردیم و می توانید تصمیم خود را در این مطلب نهایی کنید.

نرم افزار ادوبی پریمیر پرو – Adobe Premiere Pro

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

خیلی ها که در حرفه تدوین ویرایش فیلم هستند این نرم افزار پریمیر پرو را دوست دارند، و برای چی نباید داشته باشند؟ این نرم افزار تمامی قابلیت های حرفه ای NLE (سیستم ویرایش غیر خطی) را دارد، با سیستم های ویندوز و مک سازگاری کامل دارد، از بسته های نرم افزار ادوبی (افتر افکت ، ایلوسترتور و غیره) پشتیبانی می کند، و به لطف تیم بزرگ ادوبی در سال ۲۰۱۷ نرم افزار پریمیر پرو در دسته بند و همکاری با نرم افزار دیگر بهترین بوده است.

با قابلیت جدیدی که در نرم افزار پریمیر پرو ، ویژگی های چندگانه باز (Multiple Open Projects feature)شما می توانید چندید پروژه را باز کرده و از یکی از انها هر چیزی را کات و کپی کنید و در دیگر پروژه آن را پست، کنید و این کار شما راحت تر می کند.

آیا این برای شما خوب است؟ اگر می خواهید در آینده با دیگر  ویرایش گرهان فیلم و موشن گرافیک سازان همکاری کنید، پس این نرم افزار یک جواب بزرگ مثبت دارد، این نرم افزار پریمیر پرو بهترین برنامه برای شما است.

نرم افزار داوینچی ریزالو استودیو – Davinci Resolve Studio

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

داویچی ریزالو؟ آیا شما فکر میکردید که این یک برنامه مدرجه بندی حرفه ای رنگ است؟

خیر! از سال ۲۰۱۵ تیم حرفه ای داوینچی مسیر خود را به تدوین و ورایش عمومی فیلم  تغییر داد. چند نکه بسیار جالبی که این تیم در این نرم افزار آورده، رندر بسیار سریع این برنامه ، آموزش بسیار آسان و ویرایش VR با بیشترین قدرت. این نرم افزار در سیستم های ویندور ، مک و حتا لینکس هم کار میکند و در مقابل رقبای بسیار پرقدرت که در این حرفه کار هستند، قابلیت بسیار پیرفته رنگ بندی های این نرم افزار را  در درجه بالاتر می برد.

در حالی که نسخه ۲۹۹ دلار استودیو ممکن است یک قرص سخت برای فروختن در یک پرداخت باشد، نسخه رایگان آنها هنوز هم فوق العاده قدرتمند است. کار با این نرم افزار خیلی آسان است و به همین دلیل بسیار از حرفه ای ها به این نرم افزار دارند کوچ میکنند و ما در سال ۲۰۱۸ نکته ای را نمی بینیم که این روند کاهش یابد!

نرم افزار فاینال کات پرو اکس – Final Cut Pro X

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

درست در مقابل نرم افزار پریمیر پرو در سیستم اپل برنامه فاینال کات پرو اکس دارد بالاتر میرود. بعد از چند هفته که پریمیر پرو برنامه خود را برروزرسانی کرد، فاینال کات هم تقریبا همان برروزرسانی ها را در برنامه پرقدرت خود اعمال کرد که لیست آنها بسیار زیاد است – ویرایش فیلم به صورت ۳۶۰ درجه VR، ابزار های جدید رنگ، پشتیبانی از HDR و غیره.

این دو نرم افزار آن قدر با هم در قابلیت و محارت و قیمت مشابه هستند که برای بیشتری از حرفه ای ها بسیار خسته کننده شده که کدام یک از این ها را استفاده کنند.

اگر شما زمان بسیار کمی دارید و باید پروژه خود را به زودی به پایان برسانید، پس فاینال کات بسیار عالی است. در مقایسه با پریمیر پرو، فاینال کات رندر فوق العاده سریع دارد و پشتیبانی خیلی بهتری برای پروژه های دارد که وضوع تصویر انها ۴K است.

نرم افزار هیت فیلم – Hit Film Express

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

اگر شما به دنبال برنامه های هستید که قابلیت بیشتری در NLE داشته باشد، یک نرم افزار جدید که نام آن هیت فیلم است را می توانید انتخاب کنید.

مثل همه رقبای خود در تدوین و ویرایش فیلم، این برنامه قابلیت های حرفه ای در کامپوزیشن های دو بعدی و سه بعدی ارائه می دهد و از فرمت های ویدیو قابل توجه ای پشتیبانی میکند.

خوب این از برنامه های دیگر چه طور متفاوت تر است؟ بله این برنامه در جلوه های ویژه بسیار پردقرت است. مثال : شمشیر نوری در جنگ ستارگان، افکت های کلاه مرد آهنی و غیره.

در قسمت دیگر این برنامه، پشتیبانی از فرمت های مختلف برای شبکه های اجتماعیی بزرگ اینستاگرام و یوتیوب است.

اگر از این برنامه و قیمت آن خوشتان نیامد، می توانید نخسه رایگان آن را استفاده کنید که همراه با ۱۸۰ جلوه های ویژه و آموزش های بسیار زیادی که همراه آن است را استفاده کنید.

می توانیم این را بگوییم که تنها مشکلی که این برنامه دارد این است که، انهایی که با محیط برنامه های پریمیر و فاینال کات بسیار راحت تر هستند، ممکن است در این برنامه راحت نباشند.

نرم افزار سئویت تولید کاتالیست سونی – Sony Catalyst Production Suite

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

با نرم افزار سئویت تولید کاتالیست سونی شما دو نرم افزار پرقدرت را دریافت میکنید، یک کاتالیست پریپر، برنامه پیش تولید است که کمک میکند پشتیبانی گیری از ویدیو های شما انجام شود و نمایشنامه پرقدرتی درست کنید، دوم ویرایشگر کاتالیست، استفاده آسان از ماژول NLE  می دهد که قابلیت های بیشتری برای ویرایش کردن فیلم های شما.

کاتالیست بسیاری از جعبه ها را باز میکند.این برنامه در هر دو سیستم عامل های ویندوز و مک موجود است، و از کیفیت های ۴K و HD پشتیبانی می کند و ابزار بسیار خوبی در زمینه برش فیلم، افکت و تایتل ها دارد. اما قدرت این برنامه در محیط کاربری آن است که همه میتوانند به آسانی استفاده کنند.

نرم افزار آوید میدیا کامپوزر – Avid Media Composer

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

برای اینکه کمتر پرداخت کنیم و بهترین برنامه برای تدوین فیلم ها خود داشته باشیم، این بهترین برنامه است. در ده سال اخیر بسیار از فیلم ها سینمایی هالیوود با استفاده از این برنامه به فیلم های خود قدرت دادند، مثل  فیلم مریخی ها و واندر وومن و دیو و دلبر.

پس این برنامه با دبگران چه فرقی دارد؟ جواب در نکات ریز این برنامه است. این برنامه دارای یک تن از ویژگی های تصفیه شده مانند لغزنده صوتی و پخش پیش و پس از کلیپ است که هماهنگ سازی صحیح صدا دقیق و اصلاح رنگ را تسهیل می کند. میدیا کامپوزر همچنین دارای مجموعه ای از ویژگی های برای کمک به تمیز کردن کار غفلت نیروهای  تولید شما را می دهد. این برنامه به شما اجازه می دهد تا فوتج های لرزنده را به آسانی درست کنید، شات های فرم بندی کرده، و دیالوگ های بیشتری در فیلم اضافه کنید.

 

سایت منبع : Motion Array

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.