بسیار سخت است که خودمان را با نرم افزار های تدوین یا ویرایش فیلم امروزه برروز نگه داریم.  سال گذشته شاهد محصولات جدید و برروزرسانی هایی بودیم که بیشتر حرفه ای را  به خاروندن سر خود مجبور کردند.

اگر شما یکی از این حرفه ای ها هستید و نیاز به تصمیم گیری دارید، ما کار شما را راحت کردیم و می توانید تصمیم خود را در این مطلب نهایی کنید.

 نرم افزار ادوبی پریمیر پرو – Adobe Premiere Pro

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

خیلی ها که در حرفه تدوین ویرایش فیلم هستند این نرم افزار پریمیر پرو را دوست دارند، و برای چی نباید داشته باشند؟ این نرم افزار دارای تمامی قابلیت های حرفه ای NLE (سیستم ویرایش غیر خطی) را دارد، با سیتم های ویندوز و مک سازگاری کامل دارد، با بسته های نرم افزار ادوبی (افتر افکت ، ایلوسترتور و غیره) پشتیبانی می کند، و به اطف تیم بزرگ ادوبی در سال 2017 نرم افزار پریمیر پرو در دسته بند و همکاری با نرم افزار دیگر بهترین بود ه است.

با قابلیت جدیدی که در نرم افزار پریمیر پرو ویژگی های چندگانه باز (Multiple Open Projects feature)آماده شما می توانید چندید پروژه را باز کرده و از یکی از انها هر چیزی را کات و کپی کنید و در دیگر پروژه آن را پست کنید و کار شما راحت تر می شود.

آیا این برای شما خوب است؟ اگر می خواهید در آینده کار های خود را با دیگر هنرمندان ویرایش گرهای فیلم و موشن گرافیک ها همکاری کنید ، پس یک بله بزرگ، این نرم افزار پریمیر پرو بهترین برای شما است.

دانلود برنامه Adobe Premiere Pro برای ویندوز

دانلود برنامه Adobe Premiere Pro برای مک

 

نرم افزار داوینچی ریزالو استودیو – Davinci Resolve Studio

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

داویچی ریزالو؟ من فکر کردم که فقط برای درجه بندی حرفه ای رنگ بود؟

خیر! از سال 2015 تیم حرفه ای داوینچی به تدوین و ورایش عمومی فیلم مسیر را تغییر داد. چند نکه بسیار جالبی که این تیم در این نرم افزار آورده، رندر بسیار سریع این رنم افزار ، آموزش بسیار اسان و ویرایش VR برای قدرت بیشتر. این نرم افزار در سیستم های ویندور ، مک و حتا لینکس هم کار میکند و در مقابل رقبای بسیار پرقدرت که در این حرفه کار میکنند، قابلیت بسیار پیرفته رنگ بندی ها این نرم افزار را بالاتر می برد.

در حالی که نسخه 299 دلار استودیو ممکن است یک قرص سخت برای فروختن در یک پرداخت باشد، نسخه رایگان آنها هنوز هم فوق العاده قدرتمند است و می تواند پروژه شما را از ابتدا تا انتهای با 0 دلار کاهش دهد. این آسان است که بسیار از حرفه ای ها به این نرم افزار دارند کوچ میکنند و ما در سال 2018 نکه ای را نمی بینیم که این روند کاهش یابد!

دانلود برنامه Davinci Resolve Studio برای ویندوز

دانلود برنامه Davinci Resolve Studio برای مک

 

 نرم افزار فاینال کات پرو اکس – Final Cut Pro X

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

درست در مقابل نرم افزار پریمیر پرو در سیستم اپل برنامه فاینال کات پرو اکس دارد بالاتر میرود. بعد از چند هفته که پریمیر پرو برنامه خود را برروزرسانی کرد، فاینال کات هم تقریبا با همان برروزرسانی ها را در برنامه پرقدرت خود اعمال کرد که لیست آنها بسیار زیاد است – ویرایش فیلم به صورت 360 درجه VR، ابزار های جدید رنگ، پشتیبانی از HDR و غیره.

این دو نرم افزار آن قدر با هم در قابلیت و محارت و قیمت مشابه هستند که برای بیشتری از حرفه ای ها بسیار خسته کننده شده که کدان یک از این ها را استفاده کنند.

اگر شما زمان بسیار کمی دارید و باید پروژه خود را به زودی به پایان برسانید، پس فاینال کات بسیار عالی است. در مقایسه با پریمیر پرو، فاینال کات رندر فوق العاده سریع دارد و پشتیبانی خیلی بهتری برای پروژه های دارد که وضوع تصویر انها 4K است.

دانلود برنامه Final Cut Pro X

 

 نرم افزار هیت فیلم – Hit Film Express

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

اگر شما به دنبال برنامه های هستید که قابلیت بیشتری در NLE داشته باشد، یک نرم افزار جدید که نام آن هیت فیلم است را می توانید انتخاب کنید.

مثل همه رقبای خود در این تدوین و ویرایش فیل، این برنامه قابلیت های حرفه ای دار کامپوزیشن های دو بعدی و سه بعدی ارائه می دهد و از فرمت های ویدیو قابل توجه ای پشتیبانی میکند.

خوب این درکچا از برنامه های دیگر متفاوت تر است؟ بله این برنامه در جلوه های ویژه بسیار پردقرت است. مثال : شمشیر نوری در جنگ ستارگان، افکت های کلاه مرد آهنی و غیره.

در دیگر قسمت دیگر این برنامه، پشتیبانی از فرمت های مختلف برای شبکه های اجتماعیی بزرگ اینستاگرام و یوتیوب است.

اگر از این برنامه و قیمت آن خوشتان نیامد، می توانید نخسه رایگان آن را استفاده کنید که همراه با 180 جلوه های ویژه و آموزش های بسیار زیادی که همراه آن است را استفاده کنید.

می توانیم این را بگوییم که تنها مشکلی که این برنامه دارد این است که، انهایی که با محیط برنامه های پریمیر و فاینال کات بسیار راحت تر هستند، ممکن است در این برنامه راحت نباشند.

دانلود برنامه Hit Film Express برای ویندوز

 

 نرم افزار سئویت تولید کاتالیست سونی  – Sony Catalyst Production Suite

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

 

با نرم افزار سئویت تولید کاتالیست سونی  شما دو نرم افزار پرقدرت را دریافت میکنید، یک کاتالیست پریپر، یک برنامه پیش تولید که کمک میکند پشتیبانی گیری از ویدیو ها ی شما را اندام دهد نمایشنامه پرقدرتی درست کنید، دوم ویرایشگر کاتالیست، استفاده آسان از ماژول NLE که قابلیت های بیشتری به شما میدهد برای ویرایش کردن فیلم های شما.

کاتالیست بسیاری از جعبه ها را باز میکند.ای ربرنامه در هر دو سیستم عامل های ویندوز و مک موجود است، و از کیفیت های 4K و HD پشتیبانی می کند و ایزار بسیار خوبی در زمینه برش فیلم، افکت و تایتل ها دارد. اما قدرت این برنامه در محیط کاربری آن است که همه میتوانند به آسانی استفاده کنند.

دانلود برنامه Sony Catalyst Production Suite برای ویندوز

دانلود برنامه Sony Catalyst Production Suite برای مک

 

 نرم افزار آوید میدیا کامپوزر – Avid Media Composer

بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در سال 2018

برای اینکه کمتر پرداخت کنیم و بهترین برنامه برای تدوین فیلم ها خود داشته باشیم، این بهترین برنامه است. در ده سال اخیر بسیار از فیلم ها سینمایی هالیوود با استفاده از این برنامه به فیلم های خود قدرت دادند، مثل  فیلم مریخی ها و واندر وومن و دیو و دلبر.

پس این برنامه با دبگران چه فرقی دارد؟ جواب در نکات ریز این برنامه است. این برنامه دارای یک تن از ویژگی های تصفیه شده مانند لغزنده صوتی و پخش پیش و پس از کلیپ است که هماهنگ سازی صحیح صدا دقیق و اصلاح رنگ را تسهیل می کند. میدیا کامپوزر همچنین دارای مجموعه ای از ویژگی های برای کمک به تمیز کردن کار غفلت نیروهای  تولید شما ، به شما اجازه می دهد تا فوتج های لرزنده را به آسانی درست کند، شات های فرم بندی کرده، و دیالوگ های بیشتری در فیلم اضافه کنیم.

 

سایت منبع : Motion Array