وبلاگ

۱۱ ملزومات برای پیش تولید

آیا یک فیلم برداری بسیار مهمی دارید؟ مطمئن نیستید که چطور برای آن آماده شوید؟ نگران این هستید که یک نکته ریز را از قلم بی اندازید و آن باعث بهمریختن تمامی برنامه های شما شود؟

نگران نباشید! در این مطلب چند تا چک لیست بسیار ساده و اما مهم را برای شما آورده ایم که کار شما را برای برنامه ریزی های پیش تولدیتان راحت تر می کند.

 

با مجموعه ست های خود آشنا شوید

چند روز قبل از تصویربرداری، به ست خود سری بزنید وتهدادی عکس بگیرید به همراه چند دقیقه فیلم که تجهیزات و نور و سایر موارد را که برای فیلمبرداری نیاز است را تنظیم کنید. یک مورد بسیار مهم: اگر فیلم برداری شما در محیط باز است، مطمئن باشید که این کار را در همان زمان مشابه روزی که فیلمبرداری اصلی را می خواهید انجام دهید، انجام شود زیرا، خب، می دانید، خورشید و چیزهای دیگر.

 

ایجاد چک لیست برای تجهیزات خود

حالا شما باید به کار خود سرعت بدهید و یک چک لیست ایجاد کنید. این چک لیست باید شمال تمامی موارد فنی و ابزار های حمل و نقل (دوربین ها، لنز ها، میکروفون ها، قطب ها، سه پایه ها …) و غیره می باشد. چک لیست هایی مانند این کمک بسیاری می کنند که شما پیگیر تجهیزات خود در ست های مختلف داشته باشید و مطمئن می شوید که چیزی را در هنگام بستن ست جا نگذارید.

 

 

اسکریپت های خود را دوباره چک کنید

کار دیگری که باید انجام دهید این است که چند روز قبال فیلمبرداری اسکریپت ها و دیالوگ های خود را با بازیگران خود تمرین کنید. این امر بسیار کمک میکند تا بازیگران در نقش خود راحت تر باشند و در کار اصلی صرفه جویی خوبی در زمان خود خواهیم داشت.

 

تمرین روش های جدید فیلمبرداری

با تشکر از اینترنت، امروزه آموزش روش های مختلف فیلمبرداری در اینترنت بسیار زیاد شده است و این به شما کمک میکند تا سبک های مختلفی را امتحان کنید. در روز های آخر حتما قسمت های را که ۱۰۰% از آن اطمینان ندارید را با روش های دیگر امتحان کنید.

 

یک برنامه فیلمبرداری ایجاد کنید

برنامه ریزی قبلی برای فیلمبرداری یک ابزار ضروری برای کمک به شما در صرفجویی زمان و ماندن در مسیر است. آنها همچنین در بحران های کاری نیز مفید هستند. بگوید که شما زمان کمی دارید و در این حالت باید یکی از سکانس ها را حذف کنید، برنامه های فیلمبرداری به شما در این حالت های کمک میکند که کدام را حذف کنید.

 

حساب برای زمان اضافی

هر چیزی را که ممکن است در روز فیلمبرداری مشکل ساز شود را بنویسید، و احتمال ۷۵٪ وجود دارد که به این موارد برخورد کنید. خرابی های فنی، باتری های تخلیه شده،مشکلات اعضای خدمه ، باران، تگرگ، برف، آژیر های پلیس که در پس زمینه سوزانده می شوند و صدای شما را کشته اند. بهترین روش برای رسیدگی به این موارد این است که از قبل برای آنها بیش بینی های لازم انجام شود.

 

 

همه چیز را دوباره چک کنید

شب قبل از فیلمبرداری تمامی ابزار های را به خوبی چک کنید، باتری ها را، لنز دوربین را، پایه ها را و مطمئن شوید که تمامی تجهیزات به خوبی کار می کند.

نکته مهم : از اسکرسپ خود چندین کپی بگیرید و به همراه خود داشته باشید.

 

یک برنامه پشتیانی بسازید

شما باید تمامی احتمالات را در نظر بگیرید و یک برنامه پشتیبانی داشته باشید. ممکن باشد که ست یا جایگاه که برای فیلم برداری انتخاب کردید به مشکل بر بخورد، آیا ست دیگیری در نظر گرفتید؟ باید برای این جور احتمالات برنامه و تجهیزات لازم را در نظر بگیرید.

خوب همین چند نکته میتواند پیشرته زیادی را به کار شما بدهد. اگر موارد دیگری در نظر شما که با تجربه های زیاد شما کسب کردید را می توانید در یادداشت این مطلب بگذارید.

منبع Motion Array

مقالات مرتبط

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن